Суд Астанова: експертиза встановила, які травми отримала вбита студентка


Сьогодні, 6 травня, в Івано-Франківську проходить чергове засідання у справі Ельдара Астанова. Об этом сообщает magistrate.in.ua со ссылкой на СМИ.

Нагадаємо, майже два поки тому студентку з Болгарії Елю Дішлю Зію розшукували рідні та близькі. За кілька днів її тіло з численними травмами знайшли у валізі на дні озера на Прикарпатті. Головним підозрюваним у справі став хлопець вбитої, туркмен Ельдар Астанов.

Попередні засідання неодноразово переносили через проблеми із захисниками Астанова чи перекладачем та відсутністю свідків.Також захисники Ельдара хотіли, щоб журналістів видалили із зали суду, проте суддя не підтримав це клопотання.

На останньому засіданні адвокат також заявив про відвід суддів, однак водночас просив їх розглянути інше клопотання.

Сьогодні прокурор Боровик зазначив, що свідків немає на Івано-Франківщині, тому сторона відмовляється від свідків і просить продовжувати справу. Відтак суд приступив до дослідження письмових доказів.

Захисники Астанова не проти цього, втім наполягають на допиті одного зі свідків, адже він безпосередньо знав Елю Дішлі Зію.

До справи долучили значну кількість документів: інформацію про зникнення дівчини, інформацію про огляд помешкання, довідки з медзакладів та листи з університету про підозрюваного та загиблу дівчину та багато інших. Захисник Астанова заявив, що багато з цих документів не є доказами у справі.

Згодом суд досліджуватиме також відео з місця події, коли було знайдено валізу з тілом дівчини. Є заключення експертизи про те, що дівчина померла у зв‘язку із ЗЧМТ та іншими травмами ще до того, як тіло потрапило у воду.

З моменту смерті до того, як тіло знайшли, мало пройти орієнтовно 7-14 діб. Також в дівчини були переломи ребер, надколінника, закрита черепно-мозкова травма, чимало ссадин та синців – травми дівчина, за висновками експертизи, отримала ще за життя.

Також є травми, які можуть свідчити про спроби провести непрямий масаж серця. Загалом дівчина отримала 20-30 фізичних контактів (ударів). Експертиза показала, що хтось, ймовірно, пробував робити масаж серця – є переломи ребер зліва. А побої могли бути нанесені дерев‘яною качалкою.

Крім цього, експертиза показала, що в тілі вбитої немає слідів алкоголю чи якихось хімічних речовин. А от тест на наявність канабіноїдів не проводили.

Також стало відомо, що у лісопосадці біля села Незвисько знайшли серветки із слідами крові третьої групи – кров на них може належати як Ешлі, так і Ельдару. Сліди крові були і на коврику, який вилучили з дому Астанова. Детальніше дослідження довело, що кров на коврику та серветках належить саме Елі Дішлі Зії.

Згодом прокурор попросив відкласти суд для доставлення відеодоказів та речових доказів. Наступне засідання відбудеться 28 травня о 15:00.


Джерело статті: “http://gk-press.if.ua/sud-astanova-ekspertyza-vstanovyla-yaki-travmy-otrymala-vbyta-studentka/”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя