ФСБ завербувала мешканця Херсонщини під час його поїздки до Криму


Українські спецслужби встановили, що взимку 2018 року представники ФСБ завербували жителя Херсонщини, колишнього працівника заводу "Кримський Титан", під час його поїздки до Криму

Про це повідомляє прес-служба СБУ. Об этом сообщает mygazeta.in.ua со ссылкой на СМИ.

Співробітники військової контррозвідки Служби безпеки України виявили чергові спроби вербування українців представниками спецслужб Російської Федерації для здійснення розвідувальної діяльності на шкоду державній безпеці.

За наявною в СБУ інформацією підвищений інтерес у ворожих спецслужб викликають представники органів державної влади, правоохоронці, військові та члени їх сімей, а також громадяни, які тривалий час працювали на стратегічно важливих об’єктах.

Оперативники української спецслужби встановили, що взимку 2018 року представники ФСБ РФ завербували мешканця Херсонщини, колишнього працівника заводу "Кримський Титан", під час його поїздки до тимчасово окупованого Криму.

"Під час проходження паспортного контролю на пункті пропуску "Армянськ" чоловіка запросили для проведення додаткової "бесіди". Застосовуючи методи психологічного та фізичного тиску, співробітники ворожої спецслужби вимагали, щоб він зізнався у міфічних зв’язках зі Службою безпеки. Крім того представники ФСБ натякали на начебто причетність чоловіка до аварії на "Кримському Титані", вбачаючи у цьому ознаки диверсії", — повідомили в СБУ.

Зазначається, що, не отримавши від українця реальних показів, ФСБ-шники змусили його під диктовку написати "зізнання" про роботу на СБУ і зобов’язання про таємну співпрацю.

Після повернення на підконтрольну Україні територію чоловік потрапив у поле зору вітчизняної спецслужби. Наразі він надав детальні свідчення щодо всіх обставин свого вербування.

"Служба безпеки вкотре застерігає наших співвітчизників за можливості уникати поїздок до Російської Федерації, на тимчасово окуповані території Донецької, Луганської областей та Автономної Республіки Крим. Відповідно до ч. 2 ст. 111 КК України від кримінальної відповідальності звільняються громадяни, які на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників не вчинили ніяких дій і добровільно заявили органам державної влади про свій зв’язок з ними та про отримане завдання", — наголосили в СБУ.


Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/08/06/fsb_zaverbuvala_meshkancya_khersonschyny_pid_chas_yogo_poyizdky_do_krymu”

ТОП новости

Вход

Меню пользователя